Srijeda, 05 Prosinac 2018 10:45

Obilježen Dan općine Jakšić

Povodom Dana općine Jakšić položeni su vijenci i zapaljene svijeće uz centralni spomenik ispred zgrade općine Jakšić, na vječno sjećanje na sedam branitelja s područja općine Jakšić koji su na brojnim ratištima diljem Hrvatske ratovali i ostavili svoje živote za slobodu Hrvatske. Spomenik je napravljen od tri elementa, slavonske hrastovine, kamena i čelika. U čeličnu ploču urezana su imena poginulih branitelja: Miro Papac 1962.-1991., Ante Brković 1970.-1991., Robert Sesar 1967.-1991., Zoran Gruber 1969.-1991., Vinko Pečur 1969.-1992., Josip Glavaš 1957.-1992., Dražen Šilhan 1970.-1997.

Vijence su položili roditelji poginulih branitelja i članovi obitelji, delegacije Udruga branitelja proisteklih iz Domovinskog rata i general Jozo Miličević, delegacija Požeško-slavonske županije predvođena županom Alojzom Tomaševićem, delegacija općine Jakšić predvođena načelnikom Ivicom Kovačevićem, delegacija vojarne 123. brigade HV Požega, delegacija Udruge Tigrovi, branitelji Jakšića i Pleternice. Molitvu uz spomenik predvodio je vlč. Tihomir Bilešić, župnik Župne crkve sv. Barbare.

Nakon polaganja vijenaca uslijedila je sveta misa u župnoj crkvi sv. Barbare.

Povodom obilježavanja Dana općine Jakšić i blagdana nebeske zaštitnice sv. Barbare održana je svečana sjednica Općinskog vijeća u dvorani Lucija. Sjednici su prisustvovali brojni uzvanici i visoki gosti, pomoćnik ministara Ministarstva regionalnog razvoja Davor Huška,  MUP-a Cvjetko Obradović, Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević, gradonačelnik grada Požege, gradonačelnik grada Kutjeva Josip Budimir, zamjenik gradonačelnice Pleternice Domagoj Katić, načelnik općine Čaglin Dalibor Bardač, zamjenik načelnika općina Kaptol i Velika, predstavnici vojske i policije, ravnatelji županijskih ustanova, ravnatelji javnih ustanova, gospodarstvenici i poduzetnici, predstavnici udruga branitelja.

- Čestitam vam 25. rođendan vaše općine kojoj je već 14 godina na čelu načelnik Ivica Kovačević. Jedna ste od općina koja su najuspješnije u privlačenju sredstava europskih fondova, a upravo po energetskoj obnovi zajedno s ovom županijom prvi smo u Hrvatskoj. Bez obzira na one koji negativno prikazuju sve što je učinjeno, dignite glavu gore i nastavite s radom. Vaša općina još uvijek ima povećanje nataliteta, imate više rođenih nego umrlih te se nadam da će se nastaviti tako. Kroz svoju gospodarsku zonu stvarajte nova radna mjesta i vratite one koji su otišli iz domovine zbog posla. Stvorite jednake uvjete življenja i slične onima u većim sredinama, jer i vaša djeca i svi vaši stanovnici zavređuju da žive dobro kao i svi ostali. Unatoč svim problemima mi se ne zaustavljamo, osigurajmo onaj san naših branitelja i izgradimo ovu našu predivnu Hrvatsku – rekao je župan Alojz Tomašević čestitajući svim stanovnicima njihov Dan općine i blagdan njihove nebeske zaštitnice sv. Barbare.

Općina Jakšić je povodom Dana grada nagradila i zaslužne tvrtke i pojedince. Općinska Priznanja su dobili tvrtka Elpos Jakšić i vlasnik Tomislav Babić, tajnik OŠ Mladost Jakšić Hrvoje Romštajn, OPG Dario i vlasnik Milan Majetić te Antun Pažin dugogodišnji sportski radnik za razvoj sporta u općini Jakšić.

Pročitano 1401 puta