Srijeda, 02 Siječanj 2019 08:24

Doček Nove godine u Pleternici

Već tradicionalno grad Pleternica nekoliko godina Novu godinu dočekuje točno u podne, na otvorenom u centru grada, pored Knjižnice i čitaonice. Okupio se ove godine veliki broj građana Pleternice kao i okolnih mjesta županije te grada Požege. Grad Pleternica i Turistička zajednica uz pomoć Komunalca Pleternica pripremili su za sve ukusne kobasice, kuhano vino i čaj za one mlađe. Hranu i piće služili su čelnici grada i turističke zajednice. Točno u podne u zrak su djeca pustila stotine balona u znak proslave Nove godine. Novogodišnje čestitke uputili su gradonačelnica Antonija Jozić i požeško-slavonski župan Alojz Tomašević. Nazdravili su kucajući se s čašama domaćeg pjenušca Perak, koji je za ovu priliku darovao prve boce pjenušca koje su izašle iz proizvodnje.

- Ovo je specifično proslavljanje dolaska Nove godine kod nas, no u svijetu su već neki narodi i države dočekali Novu godinu. Oni malo više na zapadu malo će je još sačekati. Čestitke gradonačelnici na ovom dočeku u kojemu se veselimo, a najvažnije je ovo naše zajedništvo. Iduća 2019. godina vjerujem bit će godina uspjeha, boljitka, višeg rasta, višeg standarda, uz puno zajedništva, prijateljstva i ljubavi. neka bude onakva kakvu vi želite, da se ostvare svi naši projekti i da krenemo još uspješniji u slijedeće godine – rekao je uz čestitke župan Alojz Tomašević.

Pročitano 1145 puta