Četvrtak, 28 Veljača 2019 13:08

Učenici trećih razreda Katoličke osnovne škole susreli se sa županom

Danas je u prostorima Županije održan prijem učenika Katoličke osnovne škole. Županu su u goste došli učenici 3.a i 3.b razreda koji trenutno u tijek imaju učenje o lokalno i regionalnoj samoupravi  i o ustroju Republike Hrvatske. Ovom prilikom župan Alojz Tomašević djeci je objasnio rad Županije te koje su sve ovlasti i zadaće župana.

- Veliko mi je zadovoljstvo što sam danas ovdje s vama i što vam osobno mogu objasniti s kojim se sve poslovima bavim kao župan ove predivne županije. Vrlo je važno da već u ovoj dobi krenete učiti o našoj državi i svemu važnome što mi kao stanovnici Hrvatske imamo i cijenimo. Između ostaloga što se po zakonu odrađuje u Županiji kao javnoj ustanovi, naša zadaća je omogućiti bolju budućnost vama, jer vi ste ti koji će jedan dan biti gospodarstvenici, poduzetnici, obrtnici, a možda i budući župani. – rekao je župan Alojz Tomašević kao zaključak današnjeg prijema te je nastavku odgovorio na pitanja koja su učenici pripremili za njega.

Pročitano 2092 puta