Utorak, 12 Ožujak 2019 07:23

Čestitka povodom Dana grada Požege

 

Poštovani žitelji grada Požege, drage Požežanke i Požežani,

u ime vijećnika Županijske skupštine Požeško slavonske županije i u svoje osobno ime čestitam vam Dan grada Požege i Grgurevo.

Požega je tog davnog 12. ožujka 1688. godine oslobođena od turske vojske, a tome u spomen taj dan slavimo kao Dan grada. Požega je grad koji odiše svojom bogatom poviješću i znamenitim Požežanima i Požežankama. Isto tako, nikada ne smijemo zaboraviti žrtvu i doprinos koju su u novijoj povijesti dali naši hrvatski branitelji u stvaranju naše Domovine. Tijekom Domovinskog rata borili smo se, rame uz rame, za slobodnu i neovisnu Hrvatsku, a sada se zajedno nastavimo boriti za bolju budućnost naše djece.

Vaš župan Alojz Tomašević, umirovljeni general

Pročitano 2863 puta