Ponedjeljak, 29 Travanj 2019 09:22

Obilježen Dan Karlovačke županije

Karlovačka županija je u petak, 26. travnja, obilježila Dan županije. Svečanost je započela polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća, pred križem Nacionalnog svetišta Sv. Josipa u Karlovcu, u spomen na sve poginule i nestale hrvatske branitelje. Vijence su položila izaslanstva državnog vrha, predvođena ministrom hrvatskih branitelja Tomom Medvedom, izaslanstva Karlovačke županije, Hrvatske kopnene vojske, Policijske uprave karlovačke, Grada Karlovca te braniteljskih udruga proisteklih iz Domovinskog rata. Nakon polaganja vijenaca služena je Sveta misa u crkvi Svetog Josipa. Središnja svečanost bila je u dvorani Pastoralnog centra Nacionalnog svetišta gdje je održana Svečana sjednica Županijske skupštine. Tom su prigodom predsjednik Županijske skupštine Ivan Vučić i župan Damir Jelić dodijelili Javna priznanja Karlovačke županije zaslužnim pojedincima i udrugama. Uz nazočnost brojnih gostiju iz zemlje i inozemstva, izaslanstva hrvatskih županija, direktora državnih tvrtki, pomoćnika ministara, državnih tajnika, ministrice Nadu Murganić i saborskih zastupnika, svečanost su svojim dolaskom uveličali i predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković i Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović, koji su se tom prigodom obratili skupu. Ispred Požeško-slavonske županije prisutan je bio zamjenik župana Vedran Neferović.

Pročitano 2803 puta