Ponedjeljak, 29 Travanj 2019 09:25

Tradicionalno 23. Hercegovačko silo

Hercegovačka zavičajna zajednica „Herceg Stjepan“ po 23. puta je organizirala svoju godišnju priredbu „Hercegovačko silo“, a uz više od 500 uzvanika nazočili su članovi Hrvatskog generalskog zbora među kojima su bili Miljenko Galić, Zvonko Peternel, Zvonko Sesar, Ljubo Česić Rojs i drugi, zatim saborski zastupnici Božo Petrov i Pero Ćosić, požeško-slavonski župan Alojz Tomašević, gradonačelnici Požege i Kutjeva, izaslanik zagrebačkog gradonačelnika Zdenko Antunović, načelnici ovdašnjih općina, zamjenici te mnogi drugi.

Predsjednik udruge „Herceg Stjepan“ Vlado Boban izrazio je zahvalnost na dobrom odazivu, te sponzorima na potpori organizaciji ove velike priredbe.

- Ovdje su na okupu prijatelji kulture i tradicije, pripadnici roda ponosnoga. Korijene ne treba zaboraviti, a vi i nadalje pronosite tradiciju i običaje svoga kraja – rekao je pozdravljajući prisutne požeško-slavonski župan Alojz Tomašević.

Molitvu je prije večeri vodio kaptolački župnik Mario Rašić, nastupili su članovi folklorne skupine Tihaljina te glazbeni sastav Dinaridi iz Tomislavgrada uz koje je pjevao pjevač toga kraja Zoran Begić Zoka.

Pročitano 2716 puta