Srijeda, 22 Svibanj 2019 13:45

Odobren još jedan projekt Požeško – slavonskoj županiji

 

Prema Programu održivog razvoja lokalne zajednice Ministarstvo regionalnog razvoja u fondova EU u 2019. godini odabralo je 300 projekata za sufinanciranje, među kojima su i oni za Požeško-slavonsku županiju, gradove Kutjevo, Pakrac, Pleternicu i Lipik te općine Brestovac, Čaglin, Jakšić, Kaptol i Veliku.

Na svečanom potpisivanju u ime Požeško-slavonske županije bio je zamjenik župana Željko Jakopović.

Požeško-slavonskoj županiji za uređenje zgrade Doma zdravlja u Velikoj odobreno je  450 tisuća kuna.

Općini Brestovac odobrena bespovratna sredstva za  projekta, adaptacija Mjesnog doma Pavlovci 200 tisuća kuna i za sanaciju kolničke konstrukcije nerazvrstane ceste ulica Stari Brestovac – Dolac 300 tisuća kuna. Gradonačelnica Pakraca se također vraća s dva potpisana ugovora i to za izgradnju pristupne ceste u dijelu Ulice Aleja kestenova u Pakracu, bespovratna sredstva u iznosu 300 tisuća kuna te za sanaciju asfaltnog zastora dijela Ulice Zona male privrede za što je odobreno 340 tisuća kuna. Gradonačelnik Kutjeva Josip Budimir je potpisao ugovor za dodjelu besovratnih sredstva u iznosu od 300 tisuća kuna za adaptaciju zgrade Sportskog centra u kutjevu – 2. faza dok je gradu Lipiku odobreno 300 tisuća kuna za rekonstrukciju Ulice Đure Salaja u Dobrovcu, faza 1. Ugovor je potpisala i gradonačelnica Pleternice Antonija Jozić i to za dodjelu bespovratnih sredstava u iznosu od 350 tisuća kuna za rekonstrukciju zgrade buduće Srednje škole u Pleternici. Općini Kaptol su odobrena za dva projekta u iznosu od 600 tisuća bespovratnih  kuna, po 300 za uređenje Društvenog doma u Češljakovcima i rekonstrukcija Trga Vilima Korajca u Kaptolu. Na red je došao i Mjesni dom u Tekiću na području općine Jakšić za što je načelik Ivica Kovačević potpisao ugovor za dodjelu 300 tisuća kuna bespovratnih sredstava. Općina na istoku Požeško-slavonske županije – Čaglin za izgradnju kolnika, nogostupa i voda oborinske odvodnje u ulici Vladimira Nazora dobila je 350 tisuća kuna koji je ugovor potpisao načelnik Dalibor Bardač.

Pročitano 1916 puta