Ponedjeljak, 27 Svibanj 2019 08:15

Prezentacija Plana za izradu monografije 123. brigade hrvatske vojske Požega

U Velikoj vijećnici Požeško-slavonske županije održan je sastanak povodom izrade monografije 123. brigade hrvatske vojske Požega. Ovo je drugi sastanak radne skupine koja razgovorom i prijedlozima donosi odluke o planu izrade monografije te je ovom prilikom prikazana prezentacija ratnog djelovanja 123. brigade i sastavljen izvršni odbor i suradnici. Prijedlog dvogodišnjeg plana izrade monografije i prijedlog sadržaja prezentirao je Mario Kalan. Sastanku je također nazočio župan i general Alojz Tomašević kojega su zamolili da omogući pristup arhivi hrvatske vojske kako bi se prikupilo što više informacija potrebnih za monografiju. Zamjenik zapovjednika Zdenko Farkaš izrazio je kako se kreću u dobrom smjeru, cilj im je sagledati sve informacije koje su dostupne i do kojih uspiju doći, kako bi stvorili monografiju dostojnu 123. brigade, njezinim članovima i djelovanju.

Pročitano 2278 puta