Utorak, 28 Svibanj 2019 13:31

Radni sastanak o poboljšanju suradnje Obrtničke komore Požeško-slavonske županije i srednjih škola

Danas je održan radni sastanak radi poboljšanja suradnje Obrtničke komore Požeško – slavonske županije i Udruženja obrtnika Požege sa svim srednjim školama. Sastanku su prisustvovali župan Alojz Tomašević, predsjednik Obrtničke komore Požeško – slavonske županije Anto Bilobrk, predsjednik Udruženja obrtnika Požega Mile Golić, ravnateljica Obrtničke škole Iva Šnajder, direktorica Regionalnog koordinatora Požeško-slavonske županije Senka Horvat i pročelnica upravnog odjela za društvene djelatnosti Sandra Sekulić.

Glavna tema sastanka bilo je pitanje stručne prakse koju odrađuju učenici koji su se odlučili upisati u program obrazovanja za obrtnička zanimanja, oni moraju prije samog upisa pronaći mjesto za naukovanje gdje će stjecati znanja i vještine svog budućeg zanimanja. Ravnateljica Obrtničke škole u Požegi Iva Šnajder izrazila je potrebu za poboljšanjem suradnje srednjih škola s Obrtničkom komorom radi uspješnijeg obrazovnog odgoja mladih ljudi koji se putem praktične nastave, odrađene u obrtničkim radnjama, pripremaju za život i posao nakon završetka srednje škole.

Župan Alojz Tomašević ispred Županije kao osnivača svih srednjih škola nakon sastanka je zaključio da je važno unapređivati način rada i provedbe praktične nastave u školovanju kako bi se mladi ljudi više zainteresirali za odabrano zanimanje i nastavili rad u struci. Također je najavio veliku suradnju u budućim projektima na tu temu.

Pročitano 1847 puta