Srijeda, 05 Lipanj 2019 12:24

U Tehničkoj školi u Požegi svečano je otvoren Praktikum za automehaniku i autoelektriku

U Tehničkoj školi u Požegi Svečano je otvoren praktikum za obavljanje praktične nastave zanimanja automehaničar i autoelektričar. Nova radionica je dodatak već postojećim radionicama iz struka stojne obrade i strojobravarije. Radionica će obučavati učenike 1. i 2. razreda, koji su novi u tome smjeru i nemaju još stečeno dovoljno osnovno znanje za praktičnu nastavu te će nakon stečenog početnog znanja moći odrađivati kvalitetnu praktičnu nastavu kod obrtnika.

Učenici će učiti i raditi na najmodernijoj opremi i najmodernijoj tehnici unutar radionice. Zamisao škole je pružiti mjesto za praktičnu nastavu ali i uslužnu djelatnost, kako bi učenici dobili dodatno znanje iz različitih načina rada. Vrijednost radionice je pola milijuna kuna, uz vlastita sredstva škole dobivena su sredstva od Požeško-slavonske županije.

Ravnatelj Tehničke škole Zoran Galić istaknuo je kako se sve češće susreću sa problemom zatvaranja auto mehaničkih obrta gdje su učenici obavljali praktičnu nastavu. Sve više mladih ljudi odabire neka druga zanimanjima baš iz tog razloga te je ova radionica značajna za rješavanje tog problema.

- Shvatili smo da je došao trenutak da osnujemo jednu učionicu i radionicu gdje će naši učenici, budući obrtnici i gospodarstvenici, steći kvalitetna znanja koja će moći primijeniti u svome daljnjem radu. Zahvaljujem županu Alojzu Tomaševiću što je prepoznao našu inicijativu i uključio se ispred Požeško-slavonske županije u pomoći financiranja i osnivanja jednog velikog centra za nas i naše učenike – rekao je ravnatelj  Zoran Galić.

Župan Alojz Tomašević prije samog čina svečanog otvorenja radionice izrazio je svoje zadovoljstvo na dobroj ideji i suradnji koja je rezultirala novim načinom učenja koji će biti značajan za sadašnje i buduće generacije.

- Gledajući kako jedan mali dodatak školi može uvelike pridonijeti načinu vođenja nastave i obrazovanja mladih ljudi koji će jedan postati obrtnici i gospodarstvenici. Ponosan sam na suradnju i na razvoj svih naših srednjih škola i na nove ideje, a pogotovo kada se te ideje realiziraju i dobijemo jednu dobru okolinu u kojoj mladi čovjek može kvalitetno naučiti raditi još u školskim danima onako kako i treba biti.

Pročitano 2540 puta