Četvrtak, 06 Lipanj 2019 09:28

Radni sastanak sa novim predsjednikom Uprave i članom Uprave Kutjeva d.d.

Župan Alojz Tomašević održao je radni sastanak s novim predsjednikom Uprave Kutjevo d.d. Zlatkom Romićem i članom Uprave Dinom Galićem. Inicijativa sastanka bila je dosadašnja suradnja Požeško-slavonske županije s Kutjevom d.d. i buduća suradnja s novo odabranim predsjednikom Uprave.

Župan je upoznao predsjednika Uprave s dosadašnjim planom Županije u provedbi projekta „Svijet graševine“, odnosno „Kuća graševine”, koji je u pripremi od strane Regionalnog koordinatora razvoja Požeško-slavonske županije, a uključuje gradove Kutjevo, Pakrac i Pleternicu od kojih je Kutjevo, tj. Kutjevačko vinogorje zapravo centralno mjesto projekta pod nazivom „Kuća graševine“ kao platformom projekta, dok su Pakrac i Pleternica neke vrste mikro destinacija sa svojim objektima koji će također razvijati kulturu vinskog turizma u Požeško-slavonskoj županiji. U Pakracu je to reprezentativni objekt Spahijskog podruma, a u Pleternici bi se projekt Svijeta graševine vezao uz tamošnji objekt Muzeja bećarca. Također su razgovarali o budućim planovima, a koji bi, ukoliko bi bili provedeni, uključivali restauraciju dvorca u Trenkovu.

Pročitano 3750 puta