Srijeda, 26 Lipanj 2019 08:52

Memorijalni turnir u čast trojici branitelja iz Golobrdaca

Jozo Koutni, Ivica Zovko i Ivan Čuljak trojica su poginulih branitelja kojima u čast treći puta Golobrdčani organiziraju memorijalni nogometni turnir te se prisjetili svega što su dali za svoj kraj i domovinu. Ovdašnji NK Parasan dugo godina održava prijateljski odnos koji potječe još iz ranih vremena, sa NK Velebitom iz ličkog mjesta Žabica te su oni česti gosti na turniru.

Darko Zovko, predstavnik Organizacijskog odbora pozdravio je mještane i goste među kojima su bili izaslanik predsjednice RH Franjo Lucić, zamjenik župana Požeško-slavonske županije Vedran Neferović, zamjenik gradonačelnika grada Požege Ferdinand Troha, predstavnici Ministarstva branitelja, predstavnici Hrvatske vojske, predstavnici policije, roditelji poginulih branitelja te udruge iz domovinskog rata. Položeni su vijenci i zapaljene svijeće kod spomenika trojici branitelja, a kapelan župe Sv. Terezije Avilske Dejan Ilić vodio je molitvu.

- Ovi branitelji  svoje su živote i imena utkali u temelje naše domovine pa im odajemo dužnu počast- istakao je otvarajući turnir izaslanik predsjednice RH Franjo Lucić.

Pobjednik memorijalnog turnira su nogometaši domaćina NK Parasan, drugi je Posavac (Davor), treća Croatia (Mihaljevci) te četvrti Velebit iz Žabice.

Najboljim golmanom proglašen je Blaž Supan (NK Parasan) te najboljim  igračem Tomislav Marijanović (Posavac), a u revijalnoj utakmici Ličani iz NK Velebit (Žabica) pobijedili su domaće veterane Parasana. Najbolje momčadi i pojedinci turnira primili su pehare.

Pročitano 2432 puta