Srijeda, 26 Lipanj 2019 08:56

Polaganje vijenaca povodom Dana državnosti

Prije 28 godina Hrvatski sabor je donio povijesnu odluku o pokretanju postupka razdruživanja od ostalih republika tadašnje SFRJ. Obilježavajući tu obljetnicu, Dan državnosti, u znak sjećanja na sve one koji su utkali živote u neovisnu i slobodnu Hrvatsku položeni su vijenci i zapaljene svijeće uz spomen obilježje poginulim hrvatskim braniteljima na Trgu 123. brigade čime je odano dužno poštovanje svima njima.

Vijence su položili i svijeće zapalili izaslanstvo Požeško-slavonske županije na čelu sa županom Alojzom Tomaševićem s kojim su bili i njegovi zamjenici Vedran Neferović i Željko Jakopović, izaslanstvo grada Požege, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata, predstavnici Hrvatske vojske, predstavnici policije te gradonačelnici i načelnici općina s područja Požeško-slavonske županije, predstavnici Ureda državne uprave i dr.

Duhovni nagovor i molitveni zaziv uputio je vlč. Dejan Ilić, katedralni župni vikar.

Pročitano 371 puta