Petak, 27 Rujan 2019 09:22

Međunarodna utrka CRO Race u Požeško-slavonskoj županiji - putnicima omogućen besplatan željeznički prijevoz bicikla

Jedna od najznačajnijih oaza cikloturizma u Hrvatskoj, Požeško-slavonska županija, domaćin je velike biciklističke utrke CRO Race koja će se ove godine održati od 1. do 6. listopada u šest etapa. U prvoj etapi, koja 1. listopada starta u Osijeku, a završava u Lipiku, biciklisti će odvoziti ukupno 210 kilometara, od čega je čak 135 kilometara u Požeško-slavonskoj županiji.

Prva etapa velike biciklističke utrke CRO Race 1. listopada prolazi kroz Požeško-slavonsku županiju, čiji će prekrasni kadrovi uživo biti emitirani u domovima milijuna ljudi na šest kontinenata u čak 190 zemalja svijeta. Kutjevo, Pleternica, Jakšić, Kaptol, Velika, Požega, Brestovac, Pakrac i Lipik ugostit će više od 20 biciklističkih timova iz daleke Australije, Bahreina, SAD-a, Kazahstana, Izraela, Njemačke… Očekuje se kako će prvi biciklisti u Kutjevo ući oko 13.30, a do 17.10 zadnji biciklist bi trebao biti na cilju u Lipiku.

Povodom Međunarodne biciklističke utrke CRO Race koja se ove godine održava u Požeško-slavonskoj županiji od 01. do 6. listopada 2019., svim putnicima koji putuju s biciklom u razdoblju od 30. rujna do uključivo 6. listopada 2019. omogućen je besplatan željeznički prijevoz bicikla uz kupljenu prijevozu kartu za putnika na relacijama Osijek – Našice, Pleternica – Požega – Velika kao i na relaciji Daruvar – Pakrac – Lipik. Za bicikl se ne ispostavlja prijevozna karta.

“Ovo je definitivno najveći sportski događaj u našoj županiji od naše samostalnosti. Stoga pozivamo stanovnike gradova i mjesta kroz koje će prolaziti biciklisti, neka 1. listopada izađu na ulice, bodre sportaše i pridonesu što ljepšoj razglednici našeg kraja” - Biciklizam Arhiva TZPSŽ

Požeško-slavonske županija najavljuje kako se priprema prigodan program i doček biciklista u gradu Požegi, na glavnom gradskom trgu, Trgu Sv. Trojstva, kao i grad Lipik u kojem je cilj prve etape.

HRT će CRO Race-u posvetiti deset sati televizijskog programa uživo te još tri sata sažetaka. Eurosport će dva sata izravno prenositi utrku i to baš dok se bude vozila etapa između Požege i Lipika. Bit će to sjajna razglednica iz Požeško-slavonske županije. Osim toga, i brojne su druge televizijske kuće otkupile prava emitiranja ove utrke, tako da će ljepote požeškog kraja stići do milijuna ljudi na šest kontinenata u čak 190 zemalja.

Inače, u Požeško-slavonskoj županiji, na obroncima i u podnožju Psunja, Papuka, Dilja, Krndije i Požeške gore, može se izdvojiti više od 30 biciklističkih staza koje vrijedi istražiti, a koje ovaj dio Hrvatske definitivno čine top destinacijom za cikloturizam. Zahvaljujući CRO Race-u, o tome će se glas prenijeti diljem svijeta.

Više informacija o utrci možete pronaći na www.crorace.com ili na Facebook stranici Cro race tour.

Pročitano 1823 puta