Ponedjeljak, 03 Veljača 2020 10:36

Projekt „Regionalni centar razvoja poljoprivredne proizvodnje Požeško-slavonske županije“ KK.10.1.3.05.0011

 

Projekt „Regionalni centar razvoja poljoprivredne proizvodnje Požeško-slavonske županije“ KK.10.1.3.05.0011

Nositelj projekta: Požeško-slavonska županija

Tehnička pomoć u pripremi i provedbi projekta: Regionalni koordinator razvoja Požeško-slavonske županije (financirano iz projekta  „Zajedno do razvoja 2“)

Cilj projekta je stvaranje podloge za razvoj poljoprivrednog sektora na području Požeško-slavonske županije kroz poticanje udruživanja, kvalitetnije organiziranje poljoprivredne proizvodnje, izgradnju skladišnih kapaciteta, usvajanje novih znanja i praćenje novih trendova, izradom i primjenom stručnih analiza, studija i dokumenata.

Projekt se sastoji od tri glavne cjeline, koje su međusobno povezane: Prva aktivnost se odnosi na izradu Analize potencijala i razvoja poljoprivredne proizvodnje u Požeško-slavonskoj županiji. Druga aktivnost sadržava izradu organizacijskih modela proizvodnje (u sektoru voća, povrća, svinjogojstva, uspostavi centra za zbrinjavanje i preradu ostataka iz prerade voća i povrća te sektora koji se pokaže kao najvažniji s naglaskom na modele udruživanja poljoprivrednika.)

Projektom će se izraditi i Model uspostave i upravljanja regionalnim centrom razvoja poljoprivredne proizvodnje i izraditi projektno tehnička dokumentacija za navedeni centar.

Razdoblje provedbe projekta: 06.11.2019. – 06.11.2022. godine

Ukupna vrijednost projekta: 2.526.000,00 kuna, udio sufinanciranja iz EU : 2.147.100,00 kuna (85%), udio vlastitih sredstava: 378.900,00 kuna (15%)

Za više informacija o EU fondovima posjetite web stranicu Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije  na www.razvoj.gov.hr te stranicu Europskih strukturnih investicijskih fondova na www.strukturnifondovi.hr. Za više informacija o programu Konkurentnost i kohezija posjetite https://strukturnifondovi.hr/eu-fondovi/esi-fondovi-2014-2020/op-konkurentnost-i-kohezija/.

1

Pročitano 10092 puta