Ponedjeljak, 20 Travanj 2020 12:25

Na području Požeško – slavonske županije ukinuta nužna mjera zabrane napuštanja mjesta prebivališta i stalnog boravka

Odlukom Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske od nedjelje 19. travnja, a na temelju prijedloga Stožera civilne zaštite Požeško – slavonske županije ukinuta je nužna mjera zabrane napuštanja mjesta prebivališta i stalnog boravka.

Temeljem navedenoga žiteljima Požeško – slavonske županije više nije potrebna e-propusnica za kretanje unutra županije, već samo ukoliko napuštaju županiju i ulaze u prostor druge županije.

Prema riječima načelnika Policijske uprave požeško-slavonske Željka Grgića ukidaju se policijski punktovi na granicama gradova i općina unutar županije, no i dalje će propusnice biti neophodne za napuštanje područja Požeško-slavonske županije te će u skladu s tim policijski punktovi i dalje biti na svim izlazima, odnosno ulazima u županiju.

Župan Alojz Tomašević poziva sve žitelje Požeško – slavonske županije da ovo ukidanje ne shvaćaju olako te da i dalje prate i poštuju sve naputke nacionalnog stožera.

 

Pročitano 2244 puta