Četvrtak, 25 Lipanj 2020 10:03

Položeni vijenci za Dan neovisnosti

Sabor Republike Hrvatske 1991. godine donio je odluku o pokretanju postupka razdruživanja od ostalih jugoslavenskih republika te stoga 25. lipnja slavimo kao Dan neovisnosti.

S ponosom se sjećamo vremena u kojem je Hrvatska, izvrgnuta agresiji, pokazala odlučnost i hrabrost, a sa velikom zahvalnošću sjećamo se naših hrvatskih branitelja koji su najzaslužniji za izborenu slobodu i neovisnost Lijepe naše domovine.

Tim povodom župan Alojz Tomašević sa svojim zamjenicima položio je vijenac i zapalio svijeću uz spomenik poginuli hrvatskim braniteljima na Trgu 123. brigade.

„U ime vijećnika Županijske skupštine, svojih zamjenika i svoje osobno ime svim stanovnicima Požeško – slavonske županije kao i  Republike Hrvatske čestitam Dan neovisnosti, a posebno hvala onima koji su svoje živote utkali u temelje slobodne i neovisne hrvatske države.“ rekao je župan.

Pročitano 1269 puta