Četvrtak, 25 Lipanj 2020 12:13

Polaganje kamena temeljca za izgradnju tržnice u Pleternici

Župan Alojz Tomašević prisustvovao je polaganju kamena temeljca za izgradnju tržnice u Pleternici. Projekt je to grada Pleternice koji je sufinanciran sredstvima Europske unije, Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj. Sredstva osigurana od strane Europske unije iznose 85%. Ukupna vrijednost projekta je gotovo 9 milijuna kuna, a odobrena sredstva iznose 7 milijuna i 400 tisuća kuna. Radove izvodi Presoflex gradnja, a nositelj projekta je grad Pleternica. 

Kamen temeljac položila je Matilda Copić, ravnateljica Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju, zajedno sa gradonačelnicom Antonijom Jozić, a polaganju kamena temeljca prisustvovali su uz župana i saborski zastupnik Franjo Lucić, dr. Željko Glavić, predsjednik gradskog vijeća grada Požege, gradonačelnik grada Požege Darko Puljašić, predsjednik gradskog vijeća grada Pleternice Marijan Aladrović, gradonačelnica Pakraca, načelnik općine Kaptol te mnogi drugi.

Pročitano 1554 puta