Četvrtak, 19 Studeni 2020 13:36

Požega se oprašta od Krunoslava Kiće Slabinca

Slavonija se zvucima tambure oprostila od Krunoslava Kiće Slabinca, velikana hrvatske glazbene scene i Požeškog festivala, čiji je posljednji ispraćaj održan na današnji dan u Zagrebačkom krematoriju u 12,40 sati.

Nekoliko slavonskih gradova ujedinilo se u ideji da se u isto vrijeme na trgovima izvedu dvije skladbe te na taj način simbolično isprati legendu tamburaške glazbe.

Požega se od Krunoslava Kiće Slabinca oprostila kratkim programom u 12.40 sati na Trgu sv. Terezije, gdje su se okupili tamburaši s područja Požeške doline te nakon minute šutnje izveli dvije skladbe; Pjesmu rastanka i Otiš'o je s mirisima jutra.

Oprostili su se od čovjeka koji je puno učinio za požeški festival, ali i od prerano preminulog tehničkog direktora Aurea festa Požega Igora Hruškara.

Programu je prisustvovao i župan Alojz Tomašević.

Pročitano 821 puta