Petak, 04 Prosinac 2020 14:33

Obilježen Dan općine Jakšić

Općina Jakšić obilježila je svoj Dan i blagdan nebeske zaštitnice sv. Barbare. Ove godine obilježavanje je proteklo u nešto skromnijem izdanju te naravno uz poštivanje svih epidemioloških mjera. Tom prigodom pred spomen obilježjem poginulim hrvatskim braniteljima općine Jakšić u Domovinskom ratu ispred zgrade općinske uprave položeni su vijenci i zapaljene svijeće za sve poginule hrvatske branitelje iz Domovinskog rata s područja općine Jakšić. Vijence su položili roditelji i obitelji poginulih branitelja s područja općine Jakšić, delegacija Požeško-slavonske županije predvođena županom Alojzom Tomaševićem, delegacija općine predvođena načelnikom općine Ivicom Kovačevićem. Nakon polaganja vijenaca molitvu uz spomenik održao je župnik župe sv. Barbare vlč. Tihomir Bilešić.

Svečana sjednica općinskog vijeća ove godine nije upriličena te je nakon polaganja vijenaca održana samo svečana dodjela godišnjih nagrada zaslužnim pojedincima i udrugama.

Godišnju nagradu tako su dobili četiri pojedinca. To je Ivan Šulc, Barbara Ružičić, učenica, OPG Bobek i Marko Čališ, dugogodišnji predsjednik općinskog vijeća.

Na dodijeljenim nagradama zahvalio se Ivan Bobek a nagrađenima je čestitke uputio i požeško-slavonski župan Alojz Tomašević.

Pročitano 498 puta