Petak, 15 Siječanj 2021 09:21

Čestitka povodom 29. obljetnice međunarodnog priznanja i 23. obljetnice mirne reintegracije hrvatskog Podunavlja

 

Poštovani žitelji Požeško – slavonske županije,

na današnji dan s ponosom se prisjećamo 15. siječnja 1992. godine kada je Hrvatsku međunarodno priznalo 15 zemalja tadašnje Europske zajednice. Prije 29 godina zacrtan je put hrvatske samostalnosti i neovisnosti, a danas se s posebnim pijetetom prisjećamo svih hrvatskih branitelja koji su svoje živote i zdravlje utkali u temelje naše međunarodno priznate Republike Hrvatske.

Svim građanima, a posebno stanovnicima Požeško – slavonske županije, čestitam jedan od najvažnijih datuma novije hrvatske povijesti i 29. godišnjicu ostvarenja stoljetne težnje hrvatskog naroda za samostalnom državom.

Prvi hrvatski predsjednik dr. Franjo Tuđman 15. siječnja 1992. godine rekao je: “Održali smo se u prošlosti, pobijedili u sadašnjosti, naša je budućnost.”

                                                                                                                Župan Alojz Tomašević

Pročitano 197 puta