Srijeda, 20 Siječanj 2021 13:35

Docjepljivanje korisnika Doma za starije i nemoćne osobe Požega

 

Danas je u Domu za starije i nemoćne osobe Požega u kojem je trenutno smješteno 163 korisnika održano docjepljivanje protiv COVID-19. Drugu dozu cjepiva primilo je 120 korisnika, dok se do kraja mjeseca očekuje da će biti procjepljeno njih 90 posto.

"U Domu za starije i nemoćne osobe Požega oko 50 posto djelatnika primilo je cjepivo te se također u narednom razdoblju očekuje potpuna procjepljenost. Trenutno je odlična situacija s obzirom na okolnosti. Korisnici koji su primili prvu, a sada već i drugu dozu cjepiva prošli su bez ikakvih nuspojava. S obzirom da se radi o starijim i kroničnim bolesnicima sa više dijagnoza, zaista smo jako zadovoljni." - rekla je ravnateljica Doma Ružica Alaber.

"Svakom bih preporučila cijepljenje. Moramo biti odgovorni prema sebi i prema drugima oko sebe. U Domu je odlična atmosfera, slušamo preporuke i ponašamo se odgovorno kako bismo zaštitili jedni druge." - rekla je gospođa Mira Čeović, korisnica Doma za starije i nemoćne osobe Požega.

Ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Požeško – slavonske županije Mato Matijević rekao je kako razloga za strah nema što se tiče najkritičnije populacije te kako je u našoj županiji procijepljeno 1200 osoba iz najrizičnijih i najugroženijih skupina.

"Od 1200 ljudi koje smo procijepili bila je samo jedna nuspojava, a radilo se o blažoj urtikariji. Očekujemo da ćemo krajem veljače i početkom ožujka imati više doza cjepiva kako bismo procijepili što veći broj ljudi. Svi liječnici obiteljske medicine vode evidenciju zainteresiranih pacijenata za cijepljenje. I ovaj put želim poslati poruku svima koji bi se htjeli cijepiti da se jave svom obiteljskom liječniku kako bi ga evidentirali i u svakom trenutku imali broj ljudi radi količine cjepiva." - rekao je ravnatelj Matijević.

„U Požeško-slavonskoj županiji organizirani su punktovi u svakoj lokalnoj jedinici za širu populaciju ljudi koji se budu htjeli cijepiti, a kada bude dovoljna količina cjepiva. Tamo će se nalaziti mobilni timovi u koje će biti uključeni liječnici obiteljske medicine i liječnici Zavoda za javno zdravstvo kako bi se što prije procijepio veći broj osoba.“ – rekao je ravnatelj.

Pročitano 296 puta