Ponedjeljak, 25 Siječanj 2021 09:45

Projekt „Trenkov dvorac – dokumentacija“

 

Nositelj projekta: Požeško-slavonska županija

Tehnička pomoć u pripremi i provedbi projekta: Regionalni koordinator razvoja Požeško-slavonske županije (financirano iz projekta  „Zajedno do razvoja 2“)

Predmetnim projektom planirana je izrada projektno - tehničke i muzeološke  dokumentacije nužne za obnovu  zaštićenog kulturnog dobra, Dvorca i parka u Trenkovu.

Izrađenom projektno-tehničkom  i muzeološkom dokumentacijom ostvaruju se preduvjeti za obnovu  dvorca i cijelog kompleksa. Obnovljeni kompleks će postati posjetiteljski centar posvećen barunu Trenku te će se  stavit  u turističke svrhe, odnosno postat će nova kulturno-turistička destinacija Požeško-slavonske županije i cijele Slavonije, dostupna turistima i široj javnosti. Posjetiteljski centar će objedinjavati kulturne, turističke, prirodne,  materijalne i nematerijalne znamenitosti i baštinu bogatih povijesnih zbivanja i prilika ovog kraja i Trenkovog života.

Razdoblje provedbe projekta: 29. studenoga 2019. - 29. studenoga 2023. godine

Ukupna vrijednost projekta: 4.507.250,00 kuna, udio sufinanciranja iz EU: 3.831.162,50 kuna (85%), udio vlastitih sredstava: 676.087,50 kuna (15%)

Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj, Operativnog programa „Konkurentnost i kohezija 2014.-2020.“ a koji je prijavljen na Poziv za iskaz interesa za dodjelu bespovratnih sredstava iz Prioritetne osi 10 - Tehnička pomoć Operativnog programa „Konkurentnost i kohezija 2014.-2020.“ za sufinanciranje pripreme strateških projekata regionalnoga razvoja u Slavoniji, Baranji i Srijemu.

Relevantne poveznice:

Europski strukturni i investicijski fondovi

Operativni program Konkurentnost i kohezija 2014.-2020.

Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije

kl.jpg

Pročitano 13170 puta