Ponedjeljak, 15 Ožujak 2021 07:18

Trenutno stanje u Požeško-slavonskoj županiji dana 15. ožujka 2021. godine

 

U Požeško-slavonskoj županiji trenutno je aktivan 61 slučaj zaraze korona virusom (COVID-19), 53 osobe nalaze se u kućnoj izolaciji, a 8 osoba je hospitalizirano. U samoizolaciji se nalazi 245 osoba, a ukupno su testirane 32084 osobe. Na posljednjem testiranju obrađeno je 10 uzoraka, od kojih su 3 pozitivna. Tijekom dana će se nastaviti s testiranjem kontakata zaraženih osoba kao i svih suspektnih osoba.

Preporuke i upute Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo za osobe koje prelaze državnu granicu Republike Hrvatske.

Zbog trenutne situacije na području županije, od 03. srpnja ponovno je aktivirana COVID ambulanta u Požegi, na adresi Matije Gupca 10. Kontaktni broj ambulante: 095/340-0019

Sve Odluke Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske.

Sve upute i preporuke Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Pridržavanje svih dosad donesenih mjera i uputa je od ključne važnosti jer odgovornim ponašanjem možemo smanjiti širenje zaraze korona virusa. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.

Sve informacije vezane uz korona virus možete pronaći na internetskim stranicama Ravnateljstva civilne zaštite MUP-a RH, Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i jedinstvenoj web stranici www.koronavirus.hr

Pripravnost epidemiološke službe
098/9829-204

Pročitano 296 puta