Petak, 11 Lipanj 2021 14:57

Obilježavanje obljetnice smrti Antuna Božića

 

Na groblju sv. Ilije u Požegi obilježena je 29. obljetnica smrti Antuna Božića, pukovnika Hrvatske vojske i prvog predsjednika Hrvatske demokratske zajednice za općinu Požega.

Uz obitelj Antuna Božića, svijeću su zapalili, županica Požeško-slavonske županije Antonija Jozić, dožupan Ferdinand Troha, gradonačelnik grada Požege i predsjednik ŽO HDZ-a Željko Glavić te predstavnici Hrvatske demokratske zajednice.

Povodom obljetnice smrti uz grob Antuna Božića molitvu je vodio gvardijan Franjevačkog samostana fra Darko Sudarić. Kratku komemoraciju i molitvu svi sudionici održali su kod groba Mate Novačića, predsjednika općine Slav. Požega iz vremena hrvatskog proljeća. Mato Novačić je devedesetih godina obavljao dužnosti u gradskoj upravi sadašnjeg grada Požega.

Pročitano 649 puta