Nedjelja, 13 Lipanj 2021 12:46

Polaganje vijenaca povodom 30. obljetnice 63. „A“ samostalne bojne ZNG Požega

 

Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima na Trgu 123. brigade u Požegi, prisjećajući se svih onih koji su bili uz njih, a posebice onih koji su svoj život ugradili u temelje hrvatske države, 63. samostalna gardijska bojna Požega obilježila je 30. obljetnicu svog osnutka.

Počast su odali Koordinacija udruga proisteklih iz Domovinskog rata zajedno s roditeljima, udovicama i djecom obitelji poginulih, nestalih i preminulih branitelja, predsjednik Republike Hrvatske i vrhovni zapovjednik Oružanih snaga RH Zoran Milanović, saborska zastupnica, gradonačelnica grada Pakraca i izaslanica predsjednika Hrvatskog sabora Anamarija Blažević, županica Požeško-slavonske županije i izaslanica predsjednika Vlade RH Antonija Jozić, izaslanstvo Ministarstva hrvatskih branitelja i Ministarstva obrane Republike Hrvatske, izaslanstvo prvog zapovjednika 63. „A“ samostalne gardijske bojne ZNG umirovljenog generala Miljenka Crnjca, izaslanstvo Požeško-slavonske županije, predvođeno dožupanom Ferdinandom Trohom zajedno s izaslanstvom gradova i općina, izaslanstvo grada Požege, predvođeno gradonačelnikom Željkom Glavićem, te izaslanstvo Udruge ratnih veterana 63. „A“ samostalne gardijske bojne ZNG.

Na kraju svečanog programa, župnik župe sv. Ivana Krstitelja vlč. Branko Šipura uputio je nazočnima riječi Božjeg blagoslova.

Pročitano 653 puta