Ponedjeljak, 12 Srpanj 2021 09:54

Udruga „Tomo Perić“ obilježila svoj dan

Udruga Tomo Perić iz Buka obilježila je 28. godišnjicu osnivanja i 13. godinu otkada je mjesna područna škola dobila ime po poginulom branitelju. „Ne zaboravimo – 30 godina poslije“ slogan je kojim je obilježeno 30 godina od osnutka Narodne zaštite – Buk, a u kojoj je bio i Tomo Perić. On je 1991. godine ubijen u četničkoj zasjedi sa još deset suboraca.

Na mjesnom groblju položeni su vijenci i zapaljeni lampioni na njegovu grobu.

Na polaganju vijenaca sudjelovali su članovi obitelji poginulog branitelja, izaslanik ministra branitelja Jozo Katić, zamjenik županice Ferdinand Troha, gradonačelnica Pleternice  Marija Šarić, predstavnici vojarne 123. brigade HV-a, zapovjednik Miroslav Zelenika i satnik Antun Mandić, prvi hrvatski redarstvenik Zoran Jušić, Udruga za sport i rekreaciju „Josip Knežević“ iz Ljeskovice, Udruga“Veterani Vukovara“, predstavnici UDVDR-a Grada Pleternice i Udruge “Tomo Perić“,  predstavnici KUD-a  „Svilenka“ iz Buka, mjesnog nogometnog kluba BSK i malonogometnog kluba „Helda“, Mjesnog odbora te učenici i učiteljice Područne škole. Nakon polaganja vijenaca, u župnoj je crkvi služena misa zadušnica za Tomu Perića te sve poginule i nestale hrvatske branitelje, a misu je služio župnik Slavko Starčević.

Foto: pozeskivodic.hr

Pročitano 235 puta