Nedjelja, 22 Kolovoz 2021 08:30

Blagdan Gospe Voćinske

U svim župama naše Biskupije slavi se blagdan Gospe Voćinske, a vjernici iz župa Katedralnog, Posavskog i Zapadno-slavonskog arhiđakonata hodočastili su u Voćin. Kada su stigli hodočasnici su oblikovali procesiju te s pjesmom i molitvom ušli u Gospino svetište.

Tijekom cijeloga dana u svetište su pristizali brojni vjernici, a hodočasničko euharistijsko slavlje u 18,30 sati predvodio je požeški biskup msgr. Antun Škvorčević.

Nakon što je procesija biskupa i svećenika s likom Gospe Voćinske stigla iz crkve do oltarnog dijela svetišnog prostora na otvorenom, biskup Škvorčević uputio je pozdrav Isusovoj Majci pred njezinim likom. Pozdravio je potom nazočne hodočasnike, napose  pješake  te predstavnike društveno političkog života među kojima je bila i županica Antonija Jozić, gradonačelnik Požege Željko Glavić te zamjenik županice Ferdinand Troha.

Svečano euharistijsko slavlje završilo je procesijom s likom Gospe Voćinske uz pjevanje marijanskih pjesama i upaljene svijeće.

Pročitano 162 puta