Utorak, 28 Rujan 2021 14:14

Proslava obljetnice posvete požeške Katedrale, 24. obljetnice uspostave Požeške biskupije i ređenja njezina biskupa te otvorenje Orguljaških večeri

 

Na svetkovinu obljetnice posvete požeške Katedrale sv. Terezije Avilske te 24. godišnjice uspostave Požeške biskupije i ređenja njezina prvog biskupa, sinoć je u Katedrali svečano euharistijsko slavlje predvodio požeški biskup msgr. Antun Škvorčević u zajedništvu s kanonicima požeškoga Stolnog kaptola, svećenicima središnjih biskupijskih ustanova te svećenicima i vjernicima grada Požege, među kojima su bili i požeško-slavonska županica Antonija Jozić te gradonačelnik Grada Požege Željko Glavić.

U istoimenoj Katedrali u Požegi, nakon euharistijskog slavlja započele su i tradicionalne Orguljaške večeri, koje je svojim koncertom otvorio Pavao Mašić, orguljaš crkve sv. Marka u Zagrebu, te se tom prigodom predstavio djelima L. Marchanda, J. S. Bacha, F. Mendelssohn-Bartholdya, K. Odaka, F. Dugana, B. Papandopula i D. Kempfa.

Pročitano 360 puta