Subota, 30 Travanj 2022 14:55

Polaganje vijenaca povodom obljetnice vojno-redarstvene operacije „Bljesak“

 

Povodom 27. obljetnice vojno-redarstvene operacije „Bljesak“ na Trgu 123. brigade uz spomenik poginulim hrvatskim braniteljima položeni su vijenci i zapaljene svijeće svima onima koji su najvećom žrtvom, svojim životima, dali doprinos za slobodnu, suverenu i neovisnu Republiku Hrvatsku.

Vijence su položili i odali počast predstavnici Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata, Udruga “Josip Knežević”, izaslanstvo Požeško-slavonske županije predvođeno županicom Antonijom Jozić, izaslanstvo grada Požege predvođeno gradonačelnikom dr.sc. Željkom Glavićem, predstavnici županijskih gradova i općina, Policijska uprava požeško-slavonska na čelu s načelnikom Željkom Grgićem, Vojarna 123. brigade u Požegi, te predstavnici Hrvatske demokratske zajednice Požeško-slavonske županije i Socijaldemokratske partije Požeško-slavonske županije.

Vojno-redarstvena operacija „Bljesak“ započela je 01. svibnja 1995. godine kada su združene snage hrvatske vojske i Specijalne policije Republike Hrvatske porazile neprijatelja te oslobodile zapadnu Slavoniju.

Pročitano 1539 puta