Ponedjeljak, 30 Svibanj 2022 11:42

Polaganje vijenaca povodom obilježavanja Dana državnosti

 

Obilježavajući Dan državnosti, a u znak sjećanja na sve one koji su utkali živote u neovisnu i slobodnu Hrvatsku, položeni su vijenci i zapaljene svijeće uz spomen obilježje poginulim hrvatskim braniteljima na Trgu 123. brigade.

Vijence su položili i svijeće zapalili predstavnici Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata zajedno sa ostalim udrugama proisteklim iz Domovinskog rata, izaslanstvo Požeško-slavonske županije na čelu sa županicom Antonijom Jozić, izaslanstvo Grada Požege na čelu sa zamjenikom gradonačelnika dr.sc. Borislavom Miličevićem i predsjednikom Gradskog vijeća Matejem Begićem, zajednički vijenac položili su čelnici gradova i općina Požeško-slavonske županije, počast su odali predstavnici Policijske uprave Požeško-slavonske na čelu sa načelnikom Željkom Grgićem, Vojarna 123. brigade hrvatske vojske na čelu sa pukovnikom Borisom Galićem te Područni odjel Ministarstva branitelja na čelu s Jozom Katićem, kao i izaslanstvo Hrvatske demokratske zajednice Požeško-slavonske županije, izaslanstvo Socijaldemokratske partije Požeško-slavonske županije, te izaslanstvo Udruge za sport i rekreaciju „Josip Knežević".

Molitvu nakon polaganja vijenaca predvodio je župnik katedrale sv. Terezije Avilske, vlč. Josip Krpeljević.

Pročitano 367 puta