Srijeda, 24 Kolovoz 2022 07:18

Obilježavanje Europskog dana sjećanja na žrtve svih totalitarnih i autoritarnih režima

U povodu Europskog dana sjećanja na žrtve svih totalitarnih i autoritarnih režima na groblju svetog Ilije u Požegi održano je polaganje vijenaca. Polaganju vijenaca uz zamjenika županice Ferdinanda Trohu prisustvovali su i zamjenik gradonačelnika Grada Požege Borislav Miličević, gradonačelnik Grada Lipika i predsjednik Županijske skupštine Vinko Kasana, zamjenik gradonačelnice Grada Pleternice Domagoj Katić, gradonačelnik Grada Kutjeva Josip Budimir, načelnik Općine Brestovac Zdravo Mandić i pročelnica Ureda Grada Pakraca Ivana Šušnjić.

Europski dan sjećanja na žrtve svih totalitarnih i autoritarnih režima obilježava se kao spomendan, a obilježavanjem ovoga dana Hrvatska se pridružila većini zemalja članica EU. Totalitarni i autoritarni režimi kroz 20. stoljeće u Hrvatskoj i brojnim europskim zemljama doveli su do tragičnih stradanja, kršenja ljudskih prava i temeljnih sloboda te do progona i likvidacija političkih neistomišljenika. Obilježavanjem navedenoga dana prisjećamo se žrtava totalitarnih i autoritarnih režima, a sve kako bismo gradili suživot na temeljima demokracije i uvažavanja temeljnih prava.

Pročitano 2502 puta