Četvrtak, 25 Kolovoz 2022 08:13

Obogaćivanje turističke ponude i usmjeren marketing doprinijeli značajnom povećanju broja noćenja u Zlatnoj Slavoniji

Iz mjeseca u mjesec sve veći broj turista dolazi u Zlatnu Slavoniju, odnosno Požeško-slavonsku županiju. Za to je uvelike zaslužna sve kvalitetnija i obogaćena turistička ponuda, iznimno ljubazni domaćini  i povećanje broja smještajnih kapaciteta koji je u 7 mjeseci 2022. godine povećan za dodatnih 63 kreveta u 15 novootvorenih smještajnih objekata.

Uz navedeno Turistička zajednica Požeško – slavonske županije je implementirala novi brend Zlatna Slavonija koji je iznimno dobro prihvaćen kod gostiju i koji će dobiti nadogradnju u smislu turističkih proizvoda gastronomije, enologije, aktivnosti, baštine… do kraja 2022. godine.

Rast potvrđuje i nacionalna statistika eVisitor sustava gdje je vidljivo da je u Požeško-slavonskoj županiji u prvih 7 mjeseci ove godine zabilježen porast broja noćenja za 42,73 % u odnosu na 2019. godinu, te povećanje od 80,83 % u odnosu na 2018. godinu što je najveći porast broja noćenja na razini cijele Hrvatske usporedno s istim periodom 2018. i 2019. godine.

 

Pročitano 1434 puta