Petak, 10 Ožujak 2023 11:04

Polaganje vijenaca u prigodi Dana Grada Požege

 

Svečano obilježavanje Dana Grada Požege započelo je polaganjem vijenaca na Groblju sv. Ilije pored Spomen križa hrvatskim braniteljima te na Trgu 123. brigade pored Spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima.

Svim poginulim i umrlim hrvatskim braniteljicama i braniteljima te svim zaslužnim Požežankama i Požežanima vijence su položili i odali počast brojna izaslanstva: Izaslanstvo Koordinacije braniteljskih udruga proizašlih iz Domovinskog rata, Jozo Katić, voditelj područnog odjela Ministarstva hrvatskih branitelja te izaslanik potpredsjednika Vlade RH i ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda, izaslanstvo Požeško-slavonske županije predvođeno županicom Antonijom Jozić zajedno sa zamjenikom županice Ferdinandom Trohom i umirovljenim generalima Zvonkom Peternelom i Miljenkom Galićem, izaslanstvo Grada Požege predvođeno gradonačelnikom Željkom Glavićem, zajedno sa zamjenikom gradonačelnika Borislavom Miličevićem i predsjednikom Gradskog vijeća Grada Požege Matejom Begićem.

Počast su odali i predstavnici vojske i policije predvođeni brigadirom Ivicom Pejakovićem, pukovnikom Damirom Grgićem te načelnikom PU požeško-slavonske Željkom Grgićem, a vijence i svijeće također su položili i županijski odbor Hrvatske demokratske zajednice Požeško-slavonske županije, gradska organizacija socijaldemokratske partije Grada Požege, te gradska podružnica Domovinskog pokreta.

Molitvu i blagoslov na groblju sv. Ilije predvodio je velečasni Karlo Topalović, dok je prigodnu molitvu na Trgu 123. brigade predvodio župnik župe sv. Terezije Avilske Mario Večerić.

Pročitano 619 puta