Ponedjeljak, 20 Ožujak 2023 13:56

Završna konferencija projekta Zdravozubci

Povodom Svjetskog dana oralnog zdravlja i Dana Grada Pakraca u Kuriji Janković u Pakracu održana je se završna konferencija projekta „Zdravozubci – prevencija i promocija oralnog zdravlja prvoškolaca Požeško-slavonske županije“ na kojemu je uz ravnatelja Doma zdravlja Požeško-slavonske županije Marijana Višatickog,  sudjelovala i državna tajnica u Ministarstvu zdravstva Marija Bubaš, saborska zastupnica i gradonačelnica Pakraca Anamarija Blažević, zamjenik županice Ferdinand Troha te medicinski koordinator koji je sudjelovao u razvoju i kreiranju projekta doktor Mario Jakobović, uz liječnike dentalne medicine Doma zdravlja Požeško slavonske županije te brojne prvoškolce.

Prisutnima su se obratili državna tajnica u Ministarstvu zdravstva Marija Bubaš, saborska zastupnica i gradonačelnica Pakraca Anamarija Blažević, zamjenik županice Ferdinand Troha te doktori dentalne medicine koji su izvršili preglede i dali savjete svim prvoškolcima.

Svi govornici su sa zadovoljstvom podržali ovaj projekt, a državna tajnica u Ministarstvu zdravstva Marije Bubaš, koja potiče i razvija projekte prevencije kod pacijenata i opće populacije, svojim je dolaskom na ovu završnu konferenciju i potvrdila uspješnost projekta. 

Projektom su obuhvaćena sva djeca prvih razreda osnovnih škola Požeško-slavonske županije, kojima je održano 34 radionice o oralnom zdravlju, kojima su preventivno pregledani zubi i koji su upućeni na edukativnu kazališnu predstavu u Gradsko kazalište Požega te darivani prigodnim poklonima dentalnih proizvoda primjerenih njihovoj dobi.

Po završetku završne konferencije veseli prvoškolci s područja Pakraca i Lipika, uputili su se na zasluženi jednodnevni izlet u Park prirode Papuk, u park šumu Jankovac gdje ih čekaju prvoškolci iz Požeškog kraja.

Pročitano 588 puta