Alati za pristupačnost

Službene internet stranice Požeško-slavonske županije

Obilježena 31. obljetnica prve vojno-redarstvene akcije u Požeštini

Kod spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima u Kamenskoj obilježena je 31. obljetnica prve vojno-redarstvene akcije u Požeštini pod nazivom “Rujanska Kamenska”, u kojoj su sudjelovali pripadnici 63. samostalne “A” gardijske bojne ZNG i 4. bojne 108 brigade ZNG-a RH Slavonski Brod, gdje je svoje živote izgubilo deset hrvatskih vitezova - Drago Mindum, Nikica Mandušić, Mihovil Vojnić, Branko Terzić, Ivica Zovko, Igor Zalar, Dragan Jajić, Marko Garić, Jozo Jelić i Marko Marić.

Za sjećanje na taj dan, poginule i nestale hrvatske branitelje koji su dali svoje živote za slobodnu, suverenu i neovisnu Hrvatsku, vijence i svijeće položili su izaslanstvo Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata Požeško-slavonske županije, izaslanstvo obitelji poginulih branitelja, izaslanstvo Požeško-slavonske županije predvođeno županicom Antonijom Jozić, zajedno sa izaslanstvima županijskih gradova i općina – grada Požege, Pleternice i Pakraca te općine Kaptol, Jakšić i Čaglin, Jozo Katić, voditelj Područne jedinice Požega Ministarstva hrvatskih branitelja, izaslanstvo općine Brestovac predvođeno načelnikom Zdravkom Mandićem, izaslanstvo Policijske uprave požeško-slavonske županije te Vojarne 123. brigade, a počast poginulim braniteljima koji su položili svoje živote odali su i maratonci koji su istrčali dionicu dugu gotovo 25 kilometara od Požege do Kamenske.

Po završetku komemoracije u Kamenskoj, vijenci i svijeće položeni su i pored spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u Orljavcu - Vilku Knezoviću, Damiru Rukelju i Karlu Vranješeviću.

Molitveni zaziv i blagoslov uputio je vojni i policijski kapelan vlč. Željko Volarić.

Izvor fotografija: pozeski.hr