Alati za pristupačnost

Službene internet stranice Požeško-slavonske županije

Dan sjećanja na poginule hrvatske branitelje pleterničkog kraja

Dan sjećanja na poginule hrvatske branitelje pleterničkog kraja

U znak zahvalnosti i sjećanja na nestale, poginule i umrle hrvatske branitelje s područja Grada Pleternice, u organizaciji Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata, kod spomen obilježja hrvatskim braniteljima u Pleternici položeni su vijenci i zapaljene svijeće.

Počast su odali roditelji i rodbina poginulih i nestalih hrvatskih branitelja, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata, predstavnici Hrvatske vojske i policije te županica Požeško-slavonske županije i gradonačelnica Grada Pleternice Marija Šarić sa zamjenicima.

U župnoj crkvi svetoga Nikole požeški biskup msgr. Antun Škvorčević predvodio je svetu misu za sve hrvatske branitelje iz Domovinskog rata.

– Tradicija je da posljednje nedjelje veljače na poseban način oživimo spomen na sve one koji su braneći domovinu poginuli iz pleterničkog kraja. Činimo to i danas, željeli bismo da zaista, ne njihova imena nego oni ožive u nama, u našoj molitvi danas – istaknuo je biskup na početku mise.