Alati za pristupačnost

Službene internet stranice Požeško-slavonske županije

Odana počast hrvatskim braniteljima u prigodi Dana Požeško-slavonske županije

Odana počast hrvatskim braniteljima u prigodi Dana Požeško-slavonske županije

Svečani program obilježavanja Dana Požeško-slavonske županije započeo je odavanjem počasti svim poginulim, umrlim i nestalim hrvatskim braniteljima.

Kod spomen obilježja na Trgu 123. brigade počast su odali predstavnici Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata Požeško-slavonske županije, izaslanik predsjednika Vlade Republike Hrvatske i ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Marin Piletić, izaslanica predsjednika Hrvatskog sabora i saborska zastupnica u posljednjem sazivu Anamarija Blažević te izaslanik ministra obrane, Dalibor Bajči.

Počast je  odalo i izaslanstvo Požeško – slavonske županije na čelu sa županicom Antonijom Jozić, izaslanstvo Grada Požege na čelu sa gradonačelnikom Željkom Glavićem, zajedničko izaslanstvo čelnika gradova i općina Požeško – slavonske županije, predstavnici vojarne 123. brigade, Policijske uprave Požeško – slavonske županije, Područnog odsjeka za poslove obrane Požega, Područne jedinice Ministarstva hrvatskih branitelja Požega te izaslanstvo Hrvatske demokratske zajednice Požeško – slavonske županije.

Molitvu za sve poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje predvodio je velečasni Mario Večerić.