Alati za pristupačnost

Službene internet stranice Požeško-slavonske županije

Čestitka županice Antonije Jozić povodom Dana državnosti

Čestitka županice Antonije Jozić povodom Dana državnosti

Poštovani žitelji Požeško-slavonske županije,


na današnji dan 1990. godine povijesnim konstituiranjem prvog demokratski izabranog višestranačkog Sabora stvorena je demokratska hrvatska država kakvu su sanjale brojne generacije prije nas te zato i današnji Dan državnosti u našim srcima ima veliko značenje.


Kao generacija koja je dio oživotvorenja tisućljetnog sna hrvatskog naroda, ovaj dan proslavljamo s ponosom i zahvalnošću prisjećajući se svih onih koji su dali svoj doprinos u stvaranju samostalne i suverene Republike Hrvatske, a posebice onih koji su svoje živote položili u temelje voljene nam Domovine.


Uz istinsku želju da Republiku Hrvatsku nastavimo graditi na načelima zajedništva, pravednosti i boljitka svih građana, u ime svojih suradnika i u svoje osobno ime, od srca vam čestitam Dan državnosti!


Vaša županica Antonija Jozić