Alati za pristupačnost

Službene internet stranice Požeško-slavonske županije

Obilježen Dan branitelja općine Brestovac i 33. obljetnica ustrojavanja brestovačke satnije

Obilježen Dan branitelja općine Brestovac i 33. obljetnica ustrojavanja brestovačke satnije

U organizaciji Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Ogranak Brestovac obilježen je Dan branitelja općine Brestovac koji se prigodno obilježava na 33. obljetnicu ustrojavanja brestovačke satnije „Šeste bojne“. 

Svečanosti obilježavanja prisustvovali su članovi udruge, hrvatski branitelji i članovi obitelji poginulih hrvatskih branitelja, zamjenik županice Požeško-slavonske županije Ferdinand Troha, zamjenik gradonačelnika Grada Požege Borislav Miličević, predstavnik Ministarstva hrvatskih branitelja Jozo Katić, načelnik Općine Brestovac Zdravko Mandić, predsjednik Općinskog vijeća Tomo Vrhovac, general Zvonko Peternel, umirovljeni brigadir i ratni zapovjednik 123. brigade Željko Kalić i drugi.

U sklopu programa, kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima zapaljene su svijeće i položeni vijenci u čast svim poginulim, nestalim i umrlim hrvatskim braniteljima, nakon čega je u crkvi svetog Martina služena sveta misa.

U ime organizatora, okupljene je pozdravio Zvonko Rodić, predsjednik Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Ogranak Brestovac.

- Formiranje Šeste bojne je prekretnica u povijesti našega života, ali i Domovine, ostvarili smo tisućljetni san te stavši hrabro i odlučno pokazali odanost Domovini – istaknuo je prvi zapovjednik brestovačke bojne, general Peternel.

Predsjednik Općinskog vijeća Tomo Vrhovac zahvalio je braniteljima na njihovu doprinosu te izrazio potporu općine radu udruge, a o važnosti očuvanja istine i prenošenja iste mlađim generacijama govorili su zamjenik požeško-slavonske županice Ferdinand Troha te zamjenik gradonačelnika Grada Požege, Borislav Miličević.

- Lijepo je danas biti među vama i to u blizini Kuzme gdje ste se prvi puta postrojili i dostojanstveno se prisjetiti naših prijatelja – istaknuo je Troha.

Foto: Požega.eu