Alati za pristupačnost

Službene internet stranice Požeško-slavonske županije

Obilježena 33. obljetnica prvog sukoba hrvatske policije s agresorom na području Požeštine

Obilježena 33. obljetnica prvog sukoba hrvatske policije s agresorom na području Požeštine

Povodom 33. obljetnice prvog sukoba hrvatske policije s agresorom na području Požeštine 1991. godine, članovi Udruge hrvatske policije - hrvatski branitelji grada Požege i Požeško-slavonske županije organizirali su obilježavanje značajnog događaja iz Domovinskog rata.

Na policiju koja je tada bila u redovnoj ophodnji, u Kamenskoj je, toga 28. lipnja 1991. godine, izvršen napad od strane srbočetničkih paravojnih postrojbi. U oružanom sukobu nitko od hrvatskih policajaca nije stradao, ali nakon prvog  sukoba, na tom dijelu dolazi do čestih napada, pucnjave i granatiranja, sve dok 26. rujna 1991. godine nije oslobođeno područje Kamenske i Mijača.

Prisjećajući se prvog sukoba hrvatske policije s agresorom na području Požeštine i svih tragičnih događaja koji su uslijedili, kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u Kamenskoj odana je počast svima onima koji su položili svoj život za Domovinu.

Uoči polaganja vijenaca i paljenja svijeća u crkvi u Skenderovcima je služena sveta misa.

Foto: Udruga hrvatske policije