Na blagdan Gospe Voćinske, 21. kolovoza, vjernici iz župa Katedralnog, Posavskog i Zapadno-slavonskog arhiđakonata Požeške biskupije hodočastili su u Voćin. Euharistijsko slavlje u zajedništvu sa svećenicima i brojnim hodočasnicima predvodio je požeški biskup Ivo Martinović.
- Na ovom našem hodočašću Gospi Voćinskoj i mi smo kao Marija i Josip, s vjerom i ljubavlju, puni nade i pouzdanja u Boga okupili oko Isusa u otajstvu euharistije – istaknuo je biskup.
Među brojnim vjernicima sudjelovali su i ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Marin Piletić, županica Požeško-slavonske županije Antonija Jozić, župan Virovitičko-podravske županije Igor Andrović, požeški gradonačelnik Borislav Miličević te pleternička gradonačelnica Marija Šarić.
I ove godine članovi Lovačkog društva Jelen, uz prijatelje i pokrovitelje, hodočasnicima su pripremili osvježenje i kratku okrjepu na njihovom putu.
Foto: Požeška biskupija